Real Madrid a fost invinsa suprinzator pe terenul nou-promovatei Girona, scor 2-1, dupa ce a condus cu 1-0 din minutul 12. Gazdele au intors scorul in repriza secunda cu doua goluri marcate in decurs de 4 minute. Dupa zece etape disputate in La Liga, Real Madrid se afla pe locul trei in clasament, la o distanta de opt puncte fata de liderul Barcelona.

Pentru Real a marcat Isco, in minutul 12, iar pentru Girona au punctat Stuani '54 si Portu '58.

Dupa zece partide jucate in campionatul Spaniei, echipa lui Zinedine Zidane a inregistrat sase victorii, doua remize si doua infrangeri si se gaseste pe locul trei in clasament, cu 20 de puncte. Lider este rivala Barcelona, care are un avans de opt puncte.

Gratie succesului cu Real, Girona a acumulat 12 puncte si a urcat pana pe locul 11.

Vezi aici rezumatul partidei Girona vs Real Madrid.

S-a mai disputat duminica in La Liga:

Getafe - Real Sociedad 2-1

Tot duminica se mai joaca meciurile Eibar - Levante, Malaga - Celta Vigo, iar intalnirile Espanol - Betis Sevilla si Las Palmas - Deportivo sunt programate luni.