Formatia Anderlecht Bruxelles, la care evolueaza Alexandru Chipciu si Nicolae Stanciu, a fost invinsa, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, de echipa Celtic Glasgow, intr-un meci din grupa B a Ligii Campionilor. Tot miercuri, FC Barcelona s-a impus in deplasare in fata echipei Sporting, scor 1-0, printr-un autogol, intr-o partida din grupa D, arbitrata de Ovidiu Hategan, si Paris Saint-Germain a invins Bayern Munchen cu scorul de 3-0, potrivit news.ro.

Edinson CavaniFoto: psg.fr

La partida Anderlecht Bruxelles - Celtic Glasgow, scor 0-3, Alexandru Chipciu a fost integralist la gazde, iar Nicolae Stanciu a intrat pe teren din minutul 58.

Au marcat Griffiths '38, Mbodji '50 (autogol) si Sinclair '90+3.

Tot in grupa B, Paris Saint-Germain a invins Bayern Munchen cu scorul de 3-0, datorita golurilor inscrise de Dani Alves '2, Cavani '31 si Neymar '63.

In grupa D, FC Barcelona s-a impus in deplasare in fata echipei Sporting, golul fiind marcat de Coates '49 (autogol). A arbitrat Ovidiu Hategan, ajutat de asistentii Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe, aditionalii Istvan Kovacs si Sebastian Coltescu si rezerva Radu Ghinguleac.

Tot in grupa D, Juventus Torino a invins, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Olympiakos. Au marcat Higuain '69 si Mandzukici '80.

Formatia Chelsea Londra a invins echipa Atletico Madrid, miercuri, in deplasare, cu scorul de 2-1, intr-un meci din grupa C a Ligii Campionilor, in care ultimul gol al londonezilor a fost marcat in minutul 90+4. Tot miercuri, Benfica Lisabona a fost invinsa de FC Basel cu scorul de 5-0, intr-o partida la care observator a fost Alexandru Deaconu, si Manchester United s-a impus cu 4-1 in meciul din deplasare cu TSKA Moscova.

La partida FC Basel - Benfica Lisabona, din grupa A, scor 5-0, au marcat Lang '2, Oberlin '20, Van Wolfswinkel '60, Oberlin '69 si Riveros '77. In minutul 63, de la Benfica a fost eliminat Andre Almeida.

In aceeasi grupa, la meciul TSKA Moscova - Manchester United, scor 1-4, au inscris Kuchaev '90 pentru gazde si Lukaku '4, '27, Martial '18 (penalti) si Mkhitaryan '57 pentru oaspeti.

In grupa C, Chelsea Londra a invins in deplasare Atletico Madrid, scor 2-1, golurile fiind marcate de Griezmann '40 (penalti) pentru echipa spaniola si Morata '60 si Batshuayi '90+4 pentru londonezi.