Liverpool si Sevilla au incheiat la egalitate unul dintre cele mai asteptate meciuri ale serii in Champions League, scor 2-2. "Cormoranii" au ratat un penalty in minutul 42 al confruntarii de pe "Anfield" si au terminat partida in inferioritate numerica, dupa ce Gomez a fost eliminat in prelungiri.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Wissam Ben Yedder a deschis rapid scorul pentru Sevilla, in minutul 5, insa englezii au intrat cu avantaj la pauza: Roberto Firmino a egalat in minutul 21, iar Mohamed Salah a marcat golul de 2-1 (37').

Liverpool a avut sansa de a se distanta pe tabela la 3-1, insa Firmino a ratat un penalty in minutul 42. In repriza secunda, Joaquin Correa (72') a marcat golul egalizator pentru Sevilla, iar Gomez (90+4') a fost eliminat pentru cumul de cartonase si Liverpool a incheiat meciul cu un jucator mai putin pe teren.

Rezumatul partidei Liverpool vs Sevilla.

In cealalta partida a grupei E, Maribor si Spartak Moscova au remizat, scor 1-1.