Real Madrid nu a avut nicio emotie in primul meci din grupele Champions League, invingand-o categoric pe APOEL Nicosia, scor 3-0. Cristiano Ronaldo a semnat doua dintre reusitele madrilenilor si a ajuns la 107 goluri marcate in cea mai importanta competitie intercluburi din Europa.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Suspendat in Primera Division, Ronaldo s-a intors in echipa lui Zinedine Zidane si a contribuit cu o "dubla" la victoria din partida cu APOEL. Starul portughez a deschis scorul in minutul 12 al meciului de pe "Santiago Bernabeu" si a dublat avantajul "galacticilor" in minutul 51, din penalty. Sergio Ramos a stabilit scorul final zece minute mai tarziu.

In celalalt meci al Grupei H, Tottenham a trecut de Borussia Dortmund, scor 3-1.