Formatia ASU Politehnica Timisoara a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Academica Clinceni, intr-un meci din etapa a cincea a Ligii a II-a la fotbal, in care a fost condusa cu 2-0, informeaza News.ro.

Logo Liga 2Foto: frf.ro

Golurile gazdelor au fost marcate de Mihalcea '2 si Tataru '16. Pentru ASU au inscris Staicu '45, Taub '''45+2 si Sorescu '84.

In minutul 60, de la Academica a fost eliminat Deaconescu.

Tot sambata, Chindia Targoviste s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 6-0, in fata Forestei Suceava. Au marcat Cherchez '11, '52, '79, Honciu '28 (penalti), Mihai '65 si Negut '89 (penalti). De la Foresta a fost eliminat Balba, in minutul 27.

Hermannstadt, cu un jucator mai putin din minutul 34, cand a fost eliminat Pirvulescu, a invins, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa UTA Arad. Golurile au fost inscrise de Neagu '25 si Rusu '53.