Formatia Astra Giurgiu a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Juventus Bucuresti, in primul meci al etapei a opta a Ligii I, in care oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 78, dupa eliminarea lui Sesar, relateaza News.ro.

Golurile au fost marcate de Claudiu Belu '44 si Anthony Le Tallec '87.

1-0: Belu a inscris din 15 metri, dupa un sut respins de Mingote.

In minutul 78, de la Juventus Bucuresti a fost eliminat Ivan Sesar pentru o intrare dura la Mrzljak.

2-0: Le Tallec a marcat de la noua metri, dupa o centrare a lui Chipirliu.

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Polczak, Bejan, Al. Stan - Dandea, Mrzljak, Radunovici (Nicoara '54) - Balaure, Abang (Le Tallec '60), Marquinhos (Chipirliu '75). Antrenor: Edward Iordanescu

Juventus Bucuresti: Mingote - C. Petre, Walace, Benga, Fl. Stefan - Sesar, Mihaescu - Zaharia, Bajenaru (Neacsu '89), Stoenac (Barbulescu '55) - Mazarache (Tara '74). Antrenor: Marin Barbu

Cartonase galbene: Polczak '28, Mrzljak '48, Nicoara '85 / C. Petre '40, Mazarache '47, Barbulescu '67, Benga '72

Cartonas rosu: Sesar '78

Arbitri: Ovidiu Hategan - Octavian Sovre, Sebastian Eugen Gheorghe - Catalin Popa

Observatori: Corneliu Fecioru, Romulus Chihaia

Potrivit Digi Sport, Daniel Oprita, antrenorul demisionar al oaspetilor, a vrut sa intre in vestiar inainte de meci, dar nu a fost lasat. El a urmarit partida din tribuna.