Formatia Celtic Glasgow a invins, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Astana, intr-un meci din prima mansa a play-off-ului Ligii Campionilor, partida arbitrata de Ovidiu Hategan, potrivit news.ro.

Doua dintre goluri au fost marcate de jucatorii echipei oaspete, in propria poarta.

Hategan a fost ajutat de asistentii Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe si de aditionalii Istvan Kovacs si Sebastian Coltescu, iar arbitru de rezerva a fost Radu Ghinguleac.

Tot miercuri, Napoli, cu Vlad Chiriches rezerva, a invins OGC Nice, scor 2-0, intr-un meci in care de la echipa fraceza au fost eliminati Koziello si Plea, in minutul 79.

Rijeka, la care Florentin Matei a fost rezerva, a pierdut cu 1-2 partida cu Olympiakos Pireu, meci in care de la echipa romanului a fost eliminat Zuta, in minutul 83.

Rezultate din play-off-ul Ligii Campionilor:

Celtic Glasgow - Astana 5-0

Au marcat: Postnikov -32 (autogol), Sinclair ￯42, ￯60, Forrest ￯79, Shitov ￯88 (autogol)

Napoli - OGC Nice 2-0

Au marcat: Mertens '13, Jorginho '70 (penalti)

Olympiakos Pireu - Rijeka 2-1

Au marcat: Odjidja '66, Romao '90+3 / Heber ￯42

Hapoel Beer Sheva - Maribor 2-1

Au marcat: Nwakaeme '12, Tzedek '45+2 (penalti) / Tavares '10

Istanbul Basaksehir - FC Sevilla 1-2

Au marcat: Elia '64 / Escudero '16, Ben Yedder '84.

Partidele retur vor avea loc saptamana viitoare.