Arsenal si Leicester au deschis noul sezon din Premier League intr-un meci spectaculos in care care s-au marcat 7 goluri. Echipa pregatita de Arsene Wenger a castigat, scor 4-3, dupa ce a fost condusa cu 3-2.

Arsenal, victorie spectaculoasa cu LeicesterFoto: arsenal.com

In primele cinci minute ale partidei de pe Emirates Stadium s-au marcat doua goluri. La doar doua minute de la fluierul de start, Lacazette a inscris primul sau gol in tricoul lui Arsenal, insa Okazaki (5') a egalat imediat. Vardy a adus-o in avantaj pe Leicester in minutul 29, dar Welbeck a restabilit egalitatea in prelungirile primei reprize (45+2').

Vardy a reusit "dubla" in minutul 56, insa Wenger a mutat inspirat, introducandu-i pe teren pe Ramsey si Giroud. Ramsey a egalat in minutul 83, iar Giroud (85') a adus victoria "tunarilor" cu cinci minute inainte de final.

Vezi aici rezumatul partidei Arsenal vs Leicester.