Formatia Ludogoret Razgrad a invins, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Hapoel Beer Sheva, in mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. In tur, s-au impus israelienii cu scorul de 2-0, astfel ca Beer Sheva a acces in play-off-ul LC datorita golului marcat in deplasare. In partida de la Razgrad, Claudiu Keseru a fost autorul unei pase decisive si Cosmin Moti a provocat un penalti, lovitura ratata de oaspeti, potrivit news.ro.

Au marcat Wanderson '9, '33 si Marcelinho '56 pentru Ludogoret. respectiv Ghadir '61 pentru Hapoel.

Claudiu Keseru si Cosmin Moti au fost integralisti la echipa gazda.

Potrivit uefa.com, Keseru a pasat decisiv la golul lui Marcelinho.

In minutul 85, Moti a provocat un penalti, lovitura de la 11 metri ratata de Nwakaeme (Hapoel Beer Sheva).

In minutul 88, de la Hapoel Beer Sheva a fost eliminat Ohana. Si de la Ludogoret a fost eliminat un jucator, Marcelinho, in minutul 90+6.

In tur, scorul a fost 2-0 pentru Hapoel Beer Sheva.

Ludogoret Razgrad va juca in play-off-ul Ligii Europa. Tragerea la sorti a acestei faze va avea loc vineri, la Nyon.