Luni a avut loc la Nyon (Elvetia) tragerea la sorti a partidelor din turul intai preliminar al Europa League.

Europa LeagueFoto: Uefa.com

Champions League: Turul intai si doi al preliminariilor - Program complet

Europa League, turul intai preliminar:

Maccabi Tel-Aviv (Israel) - KF Tirana (Albania)

Mladost Lucani (Serbia) - Inter Baku (Azerbaidjan)

FC Sirak (Armenia) - ND Gorica (Slovenia)

Dacia Chisinau (Moldova) - KF Shkendija (Macedonia)

AS Trencin (Slovacia) - Torpedo Kutaisi (Georgia)

Kairat Almati (Kazahstan) - FK Atlantas (Lituania)

Sihura Sashere (Georgia) - SCR Altach (Austria)

PFC Zira (Azerbaidjan) - FC Differdange (Luxemburg)

Levski Sofia (Bulgaria) - FK Sutjeska (Muntenegru)

Lech Poznan (Polonia) - FK Pelister (Macedonia)

Beitar Ierusalim (Israel) - Vasas Budapesta (Ungaria)

CS Fola Esch (Luxemburg) - Milsami Orhei (Moldova)

FK Vojvodina (Serbia) - MFK Ruzomberok (Slovacia)

Valletta FC (Malta) - SS Folgore (San Marino)

Zaria Balti (Moldova) - FK Sarajevo (Bosnia-Hertegovina)

Glasgow Rangers (Scotia) - Progres Niederkorn (Luxemburg)

AEK Larnaca (Cipru) - Lincoln FC (Gibraltar)

KF Skenderbeu (Albania) - UE Sant Julia (Andorra)

FK Ventspils (Letonia) - Valur Reykjavik (Islanda)

Bala Town (Tara Galilor) - FC Vaduz (Liechtenstein)

NK Domzale (Slovenia) - Flora Tallinn (Estonia)

FC Midtjylland (Danemarca) - Derry City (Irlanda)

FK Haugesund (Norvegia) - Coleraine FC (Irlanda de Nord)

St. Johnstone (Scotia) - FK Trakai (Lituania)

VPS Vaasa (Finlanda) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)

Crusaders FC (Irlanda de Nord) - FK Liepaja (Letonia)

Irtis Pavlodar (Kazahstan) - Dunav Ruse (Bulgaria)

Mladost Podgorica (Muntenegru) - Gandzasar-Kapan (Armenia)

Ordabasi Simkent (Kazahtsan) - Siroki Brijeg (Bosnia-Hertegovina)

FK Partizani (Albania) - Botev Plovdiv (Bulgaria)

Slovan Bratislava (Slovacia) - FC Piunik (Armenia)

Jagiellonia Bialystok (Polonia) - Dinamo Batumi (Georgia)

Videoton FC (Ungaria) - Balzan FC (Malta)

Steaua Rosie Belgrad (Serbia) - Floriana FC (Malta)

UE Santa Coloma (Andorra) - NK Osijek (Croatia)

FK Rabotnicki (Macedonia) - SP Tre Penne (San Marino)

FK Zeljeznicar (Bosnia-Hertegovina) - FK Zeta (Muntenegru)

AEL Limassol (Cipru) - St. Joseph's FC (Gibraltar)

Dinamo Minsk (Belarus) - NSI Runavik (Insulele Feroe)

Stjarnan (Islanda) - Shamrock Rovers (Irlanda)

Odds BK (Norvegia) - Ballymena United FC (Irlanda de Nord)

Connah's Quay Nomads (Tara Galilor) - HJK Helsinki (Finlanda)

Nomme Kalju (Estonia) - B36 Torshavn (Insulele Feroe)

Ferencvaros Budapesta (Ungaria) - FK Jelgava (Letonia)

IFK Norrkoping (Suedia) - FC Prishtina (Kosovo)

Sahtior Soligorsk (Belarus) - FK Suduva (Lituania)

SJK Seinajoki (Finlanda) - KR Reykjavik (Islanda)

Levadia Tallinn (Estonia) - Cork City (Irlanda)

Lyngby BK (Danemarca) - Bangor City (Tara Galilor)

AIK Stockholm (Suedia) - KI Klaksvik (Insulele Feroe).

Partidele din primul tur preliminar al Ligii Europa se vor disputa la 29 iunie (turul) si 6 iulie (returul).

Tragerea la sorti pentru turul doi preliminar al Ligii Europa, in care va intra si echipa Astra Giurgiu, va avea loc la ora 15.30, informeaza News.ro.