FC Barcelona si Real Madrid au invins, duminica, formatiile Las Palmas si FC Sevilla, in etapa a XXXVII-a, penultima a campionatului spaniol, si se afla la egalitate de puncte in fruntea clasamentului, scrie News.ro, citand Marca.

FC Barcelona a trecut, in deplasare, cu 4-1 (2-0), de Las Palmas. Golurile invingatorilor au fost marcate de Neymar '26, '67, '71 si Luis Suarez '27, in timp ce pentru gazde a inscris Bigas, in minutul 63.

Real Madrid a invins, pe teren propriu, tot cu scorul de 4-1 (2-0), pe FC Sevilla. Golurile invingatorlor au fost marcate de Nacho '10, Cristiano Ronaldo '23, '78 si Kroos '84, in timp ce pentru oaspeti a inscris Jovetici, in minutul 49.

Alte rezultate inregistrate in partidele disputate, duminica, in etapa a XXXVII-a din Primera Division:

Real Sociedad - Malaga 2-2

Au marcat: Xabi Prieto '31 (penalti), Jon Bautista '85 / Luis Hernandez '45, Recio '75.

Clasament: 1. FC Barcelona - 87 de puncte, 2. Real Madrid - 87 de puncte (36 de meciuri), 3. Atletico Madrid - 75 de puncte.