Liga 1, play-off: CS U Craiova - Viitorul 0-1/ Echipa lui Gica Hagi a revenit pe primul loc

Duminică, 7 mai 2017, 23:21 Sport | Fotbal

Gica Hagi
FC Viitorul s-a impus la limita in partida de pe terenul celor de la CS U Craiova, scor 1-0, in etapa a IX-a a play-off-ului Ligii 1. In urma acestui succes, echipa pregatita de Gica Hagi a revenit pe primul loc in clasament si se afla la o distanta de doua puncte fata de urmatoarea clasata: Dinamo Bucuresti.

Unicul gol al meciului a fost reusit de Florinel Coman, in minutul 51, cu un sut din interiorul careului.

In minutul 85, Jazvic a restabilit egalitatea, dar golul a fost anulat pentru pozitie de ofsaid.

Echipele:

CSU Craiova: Vlad - Dimitrov, Screciu, Dumitras, Bucurica (Brinzan '21) - Petre, Zlatinski, Gustavo (Mazarache '79) - Jazvici, Popescu (Ivan '46), Bancu. Antrenor: Gheorghe Multescu

FC Viitorul: Ramniceanu - Benzar, Tiru, Boli, Cr. Ganea (Mladen '73) - Vina (Morar '61), Rosu, Casap - Chitu, Tucudean, Coman (Ciobanu '67). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonase galbene: Petre '69 / Tiru '26, Vina '28, Coman '35

Arbitri: Ovidiu Hategan - Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe - Iulian Dima Observatori: Nicolae Grigorescu, Viorel Ilinca.

Partida dintre Astra Giurgiu si FCSB se va disputa luni, de la ora 20:30.

In ultima etapa vor avea loc meciurile Dinamo-Astra, FCSB - CSU Craiova si FC Viitorul - CFR Cluj, sambata, 13 mai, de la aceeasi ora, 20:00.

Liga 1, clasament in timp real:
Sursa: soccerstand.com

2611 vizualizari

• -1 (1 vot)
    Blat ordinar a la Hagi & Co (Luni, 8 mai 2017, 10:48)

Koczka [utilizator]

Incepand cu unii dintre jucatorii Craiovei si terminand cu arbitrii , toti erau montati pe acest 0-1.
    incearca... (Luni, 8 mai 2017, 13:19)