FC Viitorul s-a impus la limita in partida de pe terenul celor de la CS U Craiova, scor 1-0, in etapa a IX-a a play-off-ului Ligii 1. In urma acestui succes, echipa pregatita de Gica Hagi a revenit pe primul loc in clasament si se afla la o distanta de doua puncte fata de urmatoarea clasata: Dinamo Bucuresti.

Gica HagiFoto: academiahagi.ro

Unicul gol al meciului a fost reusit de Florinel Coman, in minutul 51, cu un sut din interiorul careului.

In minutul 85, Jazvic a restabilit egalitatea, dar golul a fost anulat pentru pozitie de ofsaid.

Echipele:

CSU Craiova: Vlad - Dimitrov, Screciu, Dumitras, Bucurica (Brinzan '21) - Petre, Zlatinski, Gustavo (Mazarache '79) - Jazvici, Popescu (Ivan '46), Bancu. Antrenor: Gheorghe Multescu

FC Viitorul: Ramniceanu - Benzar, Tiru, Boli, Cr. Ganea (Mladen '73) - Vina (Morar '61), Rosu, Casap - Chitu, Tucudean, Coman (Ciobanu '67). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonase galbene: Petre '69 / Tiru '26, Vina '28, Coman '35

Arbitri: Ovidiu Hategan - Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe - Iulian Dima Observatori: Nicolae Grigorescu, Viorel Ilinca.

Partida dintre Astra Giurgiu si FCSB se va disputa luni, de la ora 20:30.

In ultima etapa vor avea loc meciurile Dinamo-Astra, FCSB - CSU Craiova si FC Viitorul - CFR Cluj, sambata, 13 mai, de la aceeasi ora, 20:00.