Formatia CSU Craiova a fost invinsa de FC Voluntari, joi seara, la Drobeta Turnu Severin, cu scorul de 1-0, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei, meci la care unicul gol a fost marcat in minutul 89, din penalti, potrivit news.ro.

Claudiu NiculescuFoto: Agerpres

Marinescu a transformat in minutul 89 un penalti acordat dupa un fault in careu al lui Bancu.

CSU Craiova: Calancea - Dimitrov, Barthe, Kelic (Dumitras '46), Briceag - Bancu, Screciu, Gustavo (Birzan '76) - Ivan, Jazvic - Mazarache (Fajic '46). Antrenor: Gheorghe Multescu.

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Cazan, Spahija, Acsinte - Marinescu, Lazar - Capatana, Cernat (Tabacariu '63), Popadiuc (Deac '82) - A. Balan (Vodut '67). Antrenor: Claudiu Niculescu.

Cartonase galbene: Jazvic '62, Bancu '88 / Vodut '69, Acsinte '71, Deac '83

Arbitri: Horatiu Fesnic - Octavian Sovre, Radu Ghinguleac - Marian Balaci

Observatori: Eduard Dumitrescu, Ciprian Paraschiv

In cealalta semifinala, Astra Giurgiu a invins Poli Timisoara, marti, pe teren propriu, scor 4-1.

Partidele retur vor avea loc in perioada 16-18 mai.

Finala se va disputa la 27 mai, la Ploiesti.