Echipele Juventus Torino si AS Monaco s-au calificat, miercuri, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au trecut de formatiile FC Barcelona si Borussia Dortmund, in sferturile de finala ale competitiei, potrivit news.ro.

Higuain si Dybala, doua din vedetele lui JuveFoto: juventus.com

Italienii de la Juventus Torino au remizat, in deplasare, scor 0-0, cu spaniolii de la FC Barcelona, dupa ce in mansa tur s-au impus cu 3-0.

Francezii de la AS Monaco au invins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), pe germanii de la Borussia Dortmund, dupa ce castigasera si prima mansa, scor 3-2. Miercuri, golurile francezilor au fost marcate de Mbappe Lottin '3, Falcao '17 si Germain '81, in timp ce pentru nemti a inscris Reus, in minutul 48.

In semifinalele Ligii Campionilor au mai acces echipele spaniole Real Madrid (2-1 in tur si 4-2 dupa prelungiri in retur cu Bayern Munchen) si Atletico Madrid (1-0 in tur si 1-1 in retur cu Leicester City).

Tragerea la sorti a semifinalelor Ligii Campionilor va avea loc vineri, de la ora 13.00.