Momente incredibile la Lyon, acolo unde Olympique trebuia sa dispute mansa tur din sferturile Europa League impotriva turcilor de la Besiktas.

Tensiuni intre suporterii francezi si turciFoto: youtube.com

Dupa ce in ultimele ore fanii turci au creat probleme pe strazile din Lyon, acestia au produs scandal si in stadion. Conform presei din strainatate, fanii turci i-au provocat pe cei francezi, ultimii fiind nevoiti sa invadeze gazonul pentru a scapa de furia de nestavilit a fanaticilor turci, prezenti in numar considerabil la Lyon, potrivit gsp.ro.

UPDATE Formatia Olympique Lyon a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Besiktas Istanbul, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, potrivit News.ro.

Pentru Lyon au marcat Tolisso '83 si Morel '85, iar pentru Besiktas a punctat Babel '15.

Meciul a inceput cu intarziere de 45 de minute, dupa ce fanii echipei franceze au invadat terenul.