​Marti vor debuta partidele din sferturile de finala ale Champions League. In aceasta faza a competitiei va avea loc reeditarea finalei din 2015, in care Juventus si Barcelona vor fi protagoniste, cele doua echipe urmand sa dispute prima mansa pe "Juventus Stadium". In cealalta partida a serii, Borussia Dortmund si AS Monaco se vor intalni pe stadionul "Signal Iduna Park".

Juventus vs Barcelona (21:45, Dolce Sport 1 si Pro Tv)

2015, finala Champions League: Juventus - Barcelona 1-3

2003, sferturi Champions League: Barcelona - Juventus 1-2 (dupa prelungiri), Juventus - Barcelona 1-1

Ultimele cinci meciuri:

Juventus: trei victorii, o remiza (1-1 cu Napoli, in Serie A) si o infrangere (2-3 cu Napoli, in Cupa Italiei)

Barcelona: trei victorii si doua infrangeri (0-2 cu Malaga si 1-2 cu Deportivo)

Absenti si suspendati:

Juventus: Pjaca (accidentat)

Barcelona: Busquets (suspendat), Rafinha, Aleix Vidal, Arda Turan (accidentati)

Echipe probabile:

Juventus: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Pjanić, Khedira; Cuadrado, Dybala, Mandžukić; Higuaín. Antrenor: Massimiliano Allegri

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Rakitić, Mascherano, Iniesta; Messi, Luis Suárez, Neymar. Antrenor: Luis Enrique

Arbitri: Szymon Marciniak (central), Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (asistenti) - toti din Polonia

Dortmund vs AS Monaco (21:45, Dolce Sport 2)

Cele doua echipe nu s-au mai intalnit pana in prezent.

Dortmund: trei victorii, o remiza (1-1 cu Schalke, in Bundesliga) si o infrangere (1-4 cu Bayern Munchen, in Bundesliga)

AS Monaco: patru victorii si o infrangere (1-4 cu PSG, in finala Cupei Ligii Frantei)

Dortmund: Götze, Schürrle, Durm (accidentati)

AS Monaco: Bakayoko (suspendat), Sidibé, Boschilia, Carrillo (accidentati)

Dortmund: Bürki; Pisczcek, Papastathopoulos, Bartra, Schmelzer; Weigl; Dembélé, Kagawa, Pulišić, Guerreiro; Aubameyang. Antrenor: Thomas Tuchel

AS Monaco: Subašić; Fabinho, Raggi, Glik, Mendy; Moutinho, Bernardo Silva, Lemar; Mbappé, Falcao, Germain. Antrenor:

Leonardo Jardim

Arbitri:Daniele Orsato (central), Mauro Tonolini, Lorenzo Manganelli (asistenti) - toti din Italia