Juventus Torino s-a impus cu 2-0 in confruntarea de pe teren propriu contra celor de la Chievo Verona, in etapa a XXXI-a a campionatului Italiei. Gonzalo Higuain a fost decisiv pentru echipa lui Massimiliano Allegri, argentinianul reusind sa marcheze ambele goluri ale victoriei, in minutele 23 si 84.

Juventus e lider in Serie A, cu 77 de puncte, la o distanta de noua puncte fata de ocupanta locului doi, AS Roma. Chievo se gaseste pe pozitia a 11-a, cu 38 de puncte.

Pentru Juventus urmeaza, marti, meciul de pe teren propriu cu FC Barcelona, din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

5. Atalanta 59 (+ un joc) etc.

Partidele Sampdoria - Fiorentina, AC Milan - Palermo, Bologna - Roma, Cagliari - Torino, Crotone - Inter Milano, Udinese - Genoa si Lazio - Napoli au loc duminica.