Razvan Marin a inscris primul sau gol pentru Standard Liege, in meciul terminat la egalitate, sambata, pe teren propriu, scor 2-2, cu formatia Sint-Truiden, in grupa A pentru calificarea in Europa League din campionatul belgian. Mijlocasul roman a marcat pentru 2-1, insa oaspetii au salvat un punct in prelungirile partidei.

Razvan MarinFoto: standard.be

Marin, integralist la gazde, a inscris in minutul 70. Fostul jucator al Viitorului a profitat de o eroare in defensiva oaspetilor si a marcat din apropierea careului mic, la capatul unei centrari de pe partea dreapta.

Standard Liege a mai marcat prin Belfodil, in minutul 36. Pentru oaspeti au inscris Mechele '35 si Gerkens '90+3.

De la gazde a fost eliminat Darwin Andrade, in minutul 82.

In urma acestui rezultat, Standard se afla pe locul 4 in clasamentul Grupei A de calificare pentru Europa League, cu doar un punct. St. Truiden ocupa pozitia a doua, cu patru puncte.

Vezi aici golul reusit de Razvan Marin (min 1:11):