Portarul echipei Astra Giurgiu, Silviu Lung Jr, a fost scos cu ambulanta de pe teren, vineri, dupa o accidentare suferita la meciul din deplasare cu CFR Cluj, din etapa a doua a play-off-ului Ligii I, relateaza News.ro.

Lung a fost lovit cu mingea in fata de Omrani, in minutul 19. Portarul s-a prabusit si a primit initial ingrijiri din partea medicului echipei Astra. Deoarece era vizibil ametit, dupa aproximativ doua minute a intrat ambulanta pe teren si fotbalistul a fost urcat pe targa si in ambulanta, fiind scos cu aceasta de pe teren si dus la spital.

In locul lui Lung, in poarta Astrei a intrat Plamen Iliev.

Potrivit dolce-sport.ro, Lung se afla in afara oricarui pericol, insa medicii i-au recomandat sa isi petreaca noaptea la spital.

In momentul accidentarii lui Silviu Lung Jr., scorul era 1-1. Partida s-a incheiat 3-2 pentru CFR Cluj.

Silviu Lung Jr. face parte din lotul Romaniei pentru meciul cu Danemarca, din preliminariile Cupei Mondiale din 2018. Lotul convocat de Christoph Daum urmeaza sa se reuneasca luni, la Centrul National de Fotbal de la Mogosoaia.