Atletico Madrid si Bayer Leverkusen au terminat la egalitate mansa retur a optimilor Champions League, scor 0-0, pe stadionul "Vicente Calderon". Echipa antrenata de Diego Simeone s-a calificat in sferturi gratie victoriei cu 4-2 obtinuta in partida tur.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Diego Simeone a devenit primul antrenor din istorie care se poate lauda cu patru calificari consecutive in sferturile Ligii Campionilor.

Atletico Madrid este a treia echipa spaniola care se califica in sferturile de finala ale Champions League, dupa Barcelona si Real Madrid.

Echipele calificate in sferturi: Barcelona, Bayern Munchen, Borussia Dortmund, Juventus, Leicester, Real Madrid, AS Monaco si Atletico Madrid.

Tragerea la sorti a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor va avea loc vineri, la Nyon.

Aici poti urmari un rezumat detaliat al partidei Atletico Madrid vs Bayer Leverkusen.