Real Madrid a profitat de infrangerea surprinzatoare a Barcelonei si a revenit pe prima pozitie a ierarhiei din Primera Division. "Galacticii" au trecut cu 2-1 de Betis Sevilla, pe "Santiago Bernabeu", la capatul unui meci in care Sergio Ramos a fost insa o data decisiv pentru echipa pregatita de Zinedine Zidane.

Sergio Ramos, inca un gol important pentru Real MadridFoto: Captura realmadrid.com

Condusi cu 1-0 din minutul 24 (dupa golul lui Sanabria), "albii" au avut puterea sa revina si sa se impuna la limita, scor 2-1. Cristiano Ronaldo (40') si Sergio Ramos (81') au adus cele trei puncte pentru madrileni. Disputa a facut parte din etapa cu numarul XXVII.

Din minutul 78, Betis a jucat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Piccini.