Meciul Barcelona vs PSG (6-1) a fost un adevarat thriller, cu doua goluri marcate de catalani in prelungiri (Neymar 91' si Sergi Roberto 95'). Partida a ridicat pana la cote inimaginabile pulsul suporterilor catalani, dar si pe cel al comentatorilor de la postul de radio Cadena Ser. Intra in material pentru a auzi reactia acestora dupa golul sase marcat de campioana Spaniei.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

"Este o seara memorabila, de neuitat! Barcelona intra in istorie, nu se poate asa ceva!" - comentatorii de la Cadena Ser.

Aici poti asculta reactia fabuloasa a comentatorilor spanioli:

FC Barcelona a trecut, miercuri, de Paris Saint-Germain, scor 6-1, pentru catalanii marcand Suarez '3, Kurzawa '40 (autogol), Messi '50 (penalti), Neymar '88, '90+1 (penalti) si Sergi Roberto '90+5, in timp ce pentru parizieni a punctat Cavani '62.

Barcelona este pentru al zecelea an consecutiv in sferturile Champions League si este prima echipa din istoria competitiilor europene care reuseste sa se califice dupa ce a pierdut cu 0-4 in mansa tur.

Poate te intereseaza si:

VIDEO Exista minuni - Barcelona, in sferturile Champions League dupa 6-1 cu PSG

Luis Enrique: Niciunul dintre copii care au fost pe Nou Camp nu va uita aceasta seara / Este un sport unic pentru oameni nebuni

VIDEO Liga Campionilor Barca - PSG 6 -1 / Imposibila "remontada"/ Povestea catalana care va fi spusa la nesfarsit

Presedintele PSG: Am avut doua penaltiuri neacordate, dar nu avem nicio scuza pentru acest esec