Olimpia Satu Mare s-a impus in deplasare, cu scorul de 2-1, in fata echipei FC Brasov, intr-un meci din etapa cu numarul XX a Ligii II la fotbal. Olimpia Satu Mare se afla pe locul doi in clasament, la cinci puncte distanta de liderul Juventus Bucuresti.

Ioan Serban a deschis scorul pentru FC Brasov, in minutul 12, cu o executie din foarfeca. Octavian Ursu a restabilit egalitatea 7 minute mai tarziu, iar Raul Krausz a inchis tabela in minutul 39.

Rezultate inregistrate sambata:

FC Brasov - Olimpia Satu Mare 1-2

Luceafarul Oradea - Sepsi Sfantu Gheorghe 1-2

Academica Clinceni - CS Afumati 1-0

Foresta Suceava - ASU Politehnica Timisoara 2-2

Metalul Resita si Balotesti au castigat partidele programate sambata la masa verde, scor 3-0, dupa ce adversarele lor, Unirea Tarlungeni, respectiv CSM Ramnicu Valcea, si-au anuntat retragerea din campionat inainte de reluarea sezonului. Liga a doua a ramas doar cu 16 echipe, dupa ce in tur Soimii Pancota a fost exclusa, iar ACS Berceni s-a retras.

Partida Dacia Unirea Braila - UTA Batrana Doamna se va disputa duminica.