Dinamo a pierdut al treilea joc consecutiv in Liga 1, scor 1-2 pe terenul Concordiei Chiajna, care a obtinut 3 puncte uriase in lupta pentru salvarea de la retrogradare. Echipa lui Andone mai pierduse cu Iasi, 1-3, si Viitorul, 1-2.

Dinamo BucurestiFoto: Fc Dinamo

Dinamo ramane pe locul 6, cu 32 de puncte, dar poate fi depasita de Astra, care are un meci mai putin si acelasi numar de puncte, potrivitgsp.ro.

Concordia s-a impus neașteptat, prin golurile marcate de Raul Costin (31), la patru minute de la intrarea sa pe gazon, și Marian Cristescu (80), în timp ce pentru Dinamo a punctat Adam Nemec (51).

Ilfovenii au mai avut ocazii de gol prin Tiberiu Serediuc (45, 90+2), dar portarul Jaime Penedo s-a opus de fiecare dată. Dinamo a ratat șanse de gol prin Sergiu Hanca (38), Ionuț Nedelcearu (77) și Tha'er Bawab (90+7).

Arbitrul Marcel Bîrsan a prelungit partida cu 9 minute și jumătate din cauza numeroaselor întreruperi din repriza secundă, potrivit Agerpres.