Real Madrid a obtinut fara nicio emotie victoria in meciul de pe terenul celor de la Osasuna, scor 3-1, in etapa cu numarul XXII din La Liga. Gratie acestui succes, "galacticii" revin pe primul loc in clasament si isi pastreaza avansul de un punct fata de rivala Barcelona. Echipa pregatita de Zinedine Zidane are si doua meciuri mai putin disputate.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Cristiano Ronaldo '24, Isco '62 si Lucas Vasquez '90+3, in timp ce pentru gazde a punctat Sergio Leon, in minutul 33.

In minutul 13 al partidei, Tano Bonnin (Osasuna) a suferit o fractura de tibie si peroneu, dupa o intrare dura a lui Isco.

6. Villarreal 35 (21j) etc.

Partidele Villarreal - Malaga, Leganes - Sporting Gijon, Las Palmas - FC Sevilla si Atletico Madrid - Celta Vigo se vor disputa duminica, iar meciul Eibar - Granada va avea loc luni.