AS Roma a trecut cu mari emotii de Cesena (liga a doua), scor 2-1, obtinand calificarea in semifinalele Cupei Italiei. Golul victoriei a venit tocmai in minutul 90+5, cand Francesco Totti a transformat o lovitura de la 11 metri.

Pentru AS Roma au marcat Dzeko '68 si Totti '90+5 (penalti). Pentru Cesena a inscris Garritano, in minutul 73.

Echipele:

Roma (3-4-2-1): Alisson - Rudiger, Manolas, Juan Jesus (46 Nainggolan) - Bruno Peres, Strootman, Paredes, Mario Rui - Perotti (21 Dzeko), El Shaarawy (82 Emerson) - Totti; Antrenor: Luciano Spalletti;

Cesena (3-5-2): Agliardi - Perticone, Rigione, Ligi - Balzano, Kone, Vitale, Laribi (57 Garritano), Renzetti - Ciano (73 Cocco), Alejandro Rodriguez (86 Panico); Antrenor: Andrea Camplone.

AS Roma - Lazio

Meciurile tur vor avea loc la 1 martie, in timp ce partidele retur se vor disputa pe 5 aprilie.