Barcelona a mai pierdut doua puncte in lupta pentru titlu, dupa ce a terminat la egalitate cu Betis, scor 1-1, in etapa cu numarul XX din La Liga. Echipa lui Luis Enrique a reusit egalarea in minutul 90, gratie golului marcat de Luis Suarez. Aflat la debut pentru Betis, fundasul Alin Tosca a fost integralist in meciul de pe stadionul "Benito Villamarin".

Betis, remiza cu BracelonaFoto: realbetisbalompie.es

Golul gazdelor a fost marcat de Alex Alegria, in minutul 75. Pentru FC Barcelona a inscris Luis Suarez, in minutul 90.

In minutul 76, la 1-0 pentru Betis, Barcelona a trimis mingea in poarta, dar arbitrii nu au validat golul.

Tosca a jucat pe toata durata partidei. Fotbalistul roman a fost achizitionat de Betis marti, cand a semnat un contract pe cinci sezoane.

1. Real Madrid 43 puncte (- doua jocuri)

2. Barcelona 42

3. Sevilla 42 (- un joc)

4. Atl. Madrid 36

5. Real Sociedad 35 (- un joc)

6. Villarreal 34 etc.

Partidele Espanol Barcelona - FC Sevilla, Athletic Bilbao - Sporting Gijon si Real Madrid - Real Sociedad au loc tot duminica, iar intalnirea Las Palmas - FC Valencia este programata luni.