Deportivo La Coruna a remizat, scor 0-0, in meciul cu Villarreal, contand pentru etapa cu numarul VXIII din Primera Division. La gazde, Florin Andone a fost titular, fiind inlocuit in minutul 83.

Florin Andone, in meciul cu VillarrealFoto: rcdeportivo.es

Desemnat jucatorul lunii decembrie in La Liga, Andone a ratat o ocazie importanta in minutul 60, trimitand mingea in bara.

Andone a jucat pana in minutul 83, cand a fost schimbat cu Joselu.

Deportivo La Coruna se afla pe locul 15 in ierarhie, cu 18 puncte, in timp ce Villarreal se gaseste pe 5, cu 31 de puncte.

Echipele:

Deportivo:Tyton - Laure, Arribas, Sidnei, Navarro - Guilherme, Borges - Moreno Duran (B. Valle, 76), Colak, Luisinho - Andone (Joselu, 83). Antrenor: Gaizka Garitano.

Villarreal: Asenjo - Mario Gaspar, Alvaro, Ruiz, Jose Angel - Dos Santos, Trigueros, Bruno, Castillejo - Borre (Mario Gonzalez, 68), Pato (N'Diaye, 86).

5. Villarreal 31 etc.

Partidele Valencia - Espanol, Celta Vigo - Alaves, Granada - Osasuna, Sporting Gijon - Eibar si Sevilla - Real Madrid se vor disputa duminica, iar intalnirea Malaga - Real Sociedad este programata luni.