Steaua a castigat cu greu partida de pe teren propriu cu ACS Poli Timisoara, scor 1-0 (etapa XXI). Gratie acestei victorii, echipa lui Laurentiu Reghecampf a revenit pe primul loc in Liga 1, avand un punct avans fata de Viitorul (locul doi), care va juca luni impotriva celor de la FC Botosani.

Adi Popa a inscris unicul gol al partidei de pe "Arena Nationala", in minutul 33. In minutul 73, Artean a trimis mingea in poarta Stelei, dar reusita a fost anulata pentru ofsaid.

In minutul 90+3, de la Steaua a fost eliminat Bourceanu pentru un fault asupra lui Neagu.

Echipele:

Steaua: Nita - Enache, Tamas, Alin Tosca, Momcilovic - Adrian Popa, Ovidiu Popescu, Pintilii (Bourceanu '46), De Amorim - Boldrin (Moke '84), Achim (Enceanu '65). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Poli Timisoara: Straton - Straut, Scutaru, Seroni, Neagu - Artean, Poparadu - Barbut (Mailat '77), Carstocea (Popovici '86), Vadrariu (Vraciu '90) - Draghici. Antrenor: Ionut Popa.

Cartonase galbene: Boldrin '61, Bourceanu '86, Nita '90+4

Cartonas rosu: Bourceanu '90+3

Meciul a fost arbitrat de Marcel Birsan, ajutat de asistentii Vladimir Urzica si Marius Marchidanu. Arbitru de rezerva a fost Adrian Cojocaru.

Partidele Targu Mures - Pandurii, CSM Iasi - Dinamo Bucuresti sunt programate duminica, iar meciurile Gaz Metan Medias - Astra, FC Viitorul - FC Botosani se vor disputa luni.