Parcursul slab al Stelei a continuat si in aceasta seara, elevii lui Reghecampf pierzand partida din optimile de finala ale Cupei Romaniei in fata echipei de divizia B, Dacia Mioveni, cu 5-4 (1-1) dupa executarea loviturilor de departajare. Intrebarea care pluteste in aer este cat va mai rezista Laurentiu Reghecampf pe banca ros-albastrilor?

Argesenii au deschis scorul in minutul 95, cand Nila a scapat singur si l-a invins fara probleme pe Nita.

Steaua a egalat in minutul 114, Achim marcand cu un sut din interiorul careului, potrivit gsp.ro.

Gazdele au ramas in zece oameni in minutul 116, cand Galan a fost eliminat pentru o intrare dura din spate.

Meciul s-a decis in urma loviturilor de departajare, acolo unde Mioveniul s-a impus cu 5-4, dupa ce Boldrin si De Amorim au ratat pentru Steaua.