La fel ca si in derbiul cu Barcelona (incheiat 1-1), Real Madrid a punctat in prelungiri, Sergio Ramos fiind salvatorul "galacticilor". Condusi cu 2-1 de Deportivo La Coruna pana in minutul 83, "albii" au revenit incredibil, dupa reusitele lui Diaz (84') si Sergio Ramos (90+2').

Sergio RamosFoto: realmadrid.com

La oaspeti, Florin Andone a contribuit decisiv la ambele goluri marcate de Depor pe "Santiago Bernabeu", evolutia acestuia fiind laudata in presa sportiva din Spania.

Au marcat: Morata (50'), Diaz (86') si Sergio Ramos (90+2') pentru Real, respectiv Joselu (63', 65') pentru oaspeti.

La meciul de pe "Santiago Bernabeu" au asistat 67.174 de spectatori.

In urma acestui succes, Realul a stabilit un nou record de invincibilitate: 35 de partide. Ultima infrangere a fost consemnata pe 6 aprilie 2016, 0-2 pe terenul celor de la Wolfsburg.