Liverpool a pierdut dramatic confruntarea cu Bournemouth, scor 4-3, in etapa a XIV-a din Premier League. Echipa lui Jurgen Klopp a condus cu 3-1 pana in minutul 76 al partidei, insa Bournemouth a revenit incredibil si a reusit sa intoarca rezultatul. Nathan Ake a marcat golul victoriei in prelungiri.

Pentru invingatori au marcat Callum Wilison (56' - penalty), Ryan Fraser (76'), Steve Cook (78') si Nathan Ake (90+3'), iar pentru Liverpool au inscris Sadio Mane (20') si Divock Origi (22') si Emre Can (64').

Liverpool era neinvinsa in ultimele 15 partide disputate in toate competitiile, avand 12 victorii si trei rezultate de egalitate.

Bournemouth a acumulat 18 puncte si se afla pe locul 10 in clasament, in timp ce Liverpool ocupa pozitia a treia, cu 30 de puncte.

Manchester City - Chelsea 1-3

Meciul Everton - Manchester United are loc duminica, iar intalnirea Middlesbrough - Hull City se va disputa luni.

1. Chelsea (32-11) 34 puncte

2. Arsenal (33-14) 31

3. Liverpool (35-18) 30

4. Manchester City (30-15) 30

5. Tottenham (24-10) 27 etc.