Napoli a castigat la scor de neprezentare (3-0) disputa de pe teren propriu cu Internazionale Milano, in primul meci al etapei a XV-a din Serie A. Echipa lui Sarri Maurizio a deschis scorul dupa doar doua minute de joc, prin Zielinski. Hamsik si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, iar gazdele aveau deja 2-0 in minutul 5. Insigne a stabilit scorul final in repriza secunda (52').

Napoli, victorie cu Inter (3-0)Foto: sscnapoli.it

Vlad Chiriches a fost doar rezerva in partida de pe Stadio San Paolo si nu a evoluat pentru napoletani.

Napoli a acumulat 28 de puncte si se afla pe locul 6 in clasament, la egalitate de puncte cu Lazio si Atalanta. De cealalta parte, echipa pregatita de Pioli Stefano ocupa pozitia a opta, cu 21 de puncte.

Partida Juventus - Atalanta va avea loc sambata, meciurile AC Milan - Crotone, Lazio - AS Roma, Pescara - Cagliari, Sampdoria - Torino, Sassuolo - Empoli si Fiorentina - Palermo se vor disputa duminica, iar intalnirile Chievo Verona - Genoa si Udinese - Bologna sunt programate luni.