AS Roma, adversara Astrei Giurgiu in grupa E a Europa League, a fost invinsa duminica, in deplasare, cu scorul de 2-1, de formatia Atalanta Bergamo, intr-un meci din etapa a XIII-a a campionatului italian. Atalanta a dat lovitura in minutul 90, cand Kessie a transformat o lovitura de la 11 metri.

Atalanta, victorie cu AS RomaFoto: asroma.it

Golurile invingatorilor au fost marcate de Caldara (62') si Kessie (90' - penalti), in timp ce pentru oaspeti a inscris Perotti, in minutul 40, din penalti.

Antrenorul echipei AS Roma, Luciano Spalletti, a folosit urmatoarea formula de echipa: Szczesny - Bruno Peres, Manolas, Fazio, Rudiger - Strootman, De Rossi - Salah (El Shaarawy '58), Nainggolan (Iturbe '86), Perotti (Paredes '73) - Dzeko.

Astra Giurgiu a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 4-0 (2-0), de AS Roma, in etapa a doua a grupei E a Ligii Europa. Returul este programat in Romania, la 8 decembrie, in ultima etapa.

Lazio - Genoa 3-1

Partida dintre AC Milan si Inter va avea loc de la ora 21:45 si va fi transmisa in direct la Digi Sport 1.