Fara Luis Suarez (suspendat) si Lionel Messi (declarat indisponibil inaintea partidei), Barcelona a reusit doar un rezultat de egalitate cu Malaga, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 12-a a campionatului Spaniei. Echipa lui Luis Enrique n-a reusit sa se impuna pe Camp Nou, desi oaspetii au terminat partida cu doi jucatori mai putin pe teren.

Barcelona, remiza cu Malaga (0-0)Foto: fcbarcelona.com

Paco Alcacer (3') si Gerard Pique (83') au reusit sa inscrie, insa ambele goluri au fost anulate pentru pozitie de offside.

Malaga a ramas fara un jucator in minutul 68, cand a fost eliminat Llorente, iar in minutul 90+6 a fost eliminat si Juankar.

In urma acestui meci, Barcelona ramane pe locul 2, cu 26 de puncte, la o lungime in spatele liderului Real Madrid. Malaga ocupa locul 10, cu 16 puncte.