Pep Guardiola, dupa 3-1 cu Barcelona: "Am invins cea mai buna echipa din lume"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 2 noiembrie 2016, 10:09 Sport | Fotbal


Pep Guardiola si Lionel Messi
Foto: Facebook
Pep Guardiola a obtinut o victorie mare impotriva Barcelonei, Manchester City castigand cu 3-1 meciul din Champions League disputat pe "Etihad Stadium". "Am invins cea mai buna echipa din lume. Daca Barca ar fi marcat si al doilea gol, partida ar fi fost terminata", a precizat antrenorul "cetatenilor".

Ce a spus Guardiola dupa victoria cu Barcelona

"Am invins cea mai buna echipa din lume. Au demonstrat ca pot fi considerati asa in primele 30 de minute ale meciului din aceasta seara (n.r. de marti seara). Daca Barcelona ar fi marcat si al doilea gol, partida ar fi fost terminata" - Josep Guardiola.

"Am avut probleme in prima jumatate de ora, dar am fost salvati de portar. In a doua parte, ne-am creat foarte multe ocazii pe contraatac. Sunt fericit pentru baieti, pentru ca stiu cat si-au dorit si cat aveau nevoie de acest rezultat si pentru fani", a completat Guardiola.

Grupa C, rezultate:

Manchester City - Barcelona 3-1
(Gundogan 39', 74', De Bruyne 51' / Messi 21')

Monchengladbach - Celtic 1-1
(Stindl 32' / M. Dembele - penalty 75')

Clasament:

1 FC Barcelona 9 puncte
2 Manchester City 7
3 Monchengladbach 4
4 Celtic 2

Vezi aici rezumatul partidei City vs Barcelona.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8065 vizualizari

  • -3 (9 voturi)    
    Noroc (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 10:37)

    rutger [utilizator]

    cu arbitrii ! 5% pentru gazde a fost 15% pentru City !! C-asa-i in soccer !!
    • -1 (3 voturi)    
      da, da (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 14:37)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui rutger

      De asta au primit cartonas galben, in loc de penalty.
  • 0 (4 voturi)    
    Messy decisiv!! (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 12:41)

    zaboo [utilizator]

    =))
    • -1 (3 voturi)    
      Ironie ieftina (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 13:16)

      FriendlyUncle [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      dar Messi chiar a fost decisiv cu 4 goluri din 5, nu? Puteau fi 5 din 6, dar a lasat un penaldo lui Neymar care a ratat saracu'
      • +1 (3 voturi)    
        tu esti din alt film nene (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 14:23)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui FriendlyUncle

        ma intreb daca iti deseneaza cineva cum sa te dai jos din pat dimineata
        • -2 (4 voturi)    
          Asa e (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 15:12)

          FriendlyUncle [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          cand nu ai argumente :))
          • +1 (1 vot)    
            City-Barca 3-1 (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 15:37)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui FriendlyUncle

            despre CE vorbim aici?? ce alte "argumente" iti mai trebuie??? vrei sa iti desenez? nu vezi ca bati campii? esti bolnav, bre
      • 0 (4 voturi)    
        zaboo (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 14:39)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui FriendlyUncle

        Nu-ti bate capul, zaboo a fost tradata si de Halep si de Messi, asa ca-i uraste pe ambii. Trebuie s-o intelegi, asa isi trece ziua, altfel ar fi foarte trista.
        Vorba aia, da Messi 4 goluri din 5, dar pentru Zaboo asta nu inseamna decat ca e un mare slaban, ca n-a dat 7.
        • +1 (3 voturi)    
          hai ca te vad priceput (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 14:49)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          mai am o eprubeta plina sa iti trimit sa imi mai faci o analiza (tocmai am umplut-o "inspirata" de comentariul tau flasc)
      • 0 (2 voturi)    
        deci a dat 4 (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 15:06)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui FriendlyUncle

        intr-un meci in care barca a luat-o cu 3-1... te bantuie meciurile trecute?
        • -1 (3 voturi)    
          ... (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 15:49)

          FriendlyUncle [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          Aman2 meciurile au contat....de ce? Cauta pe google si o sa intelegi, ok? Hai pa, ne mai auzim
          • 0 (2 voturi)    
            am cautat pe google (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 16:51)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui FriendlyUncle

            si cica esti 120... chinezii stiu de ce!
    • 0 (2 voturi)    
      Nu putea sa i-o faca tocmai lui Pep ! (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 18:27)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Toata lumea-i linistita pt ca cele doua calificate se cunosc deja
      Pana si locurile de pe care se califica se cunosc.

      PS Nu te-apuci sa dai cu parul in al de te-a crescut si te-a format !