Real Madrid, detinatoarea trofeului, a realizat scorul zilei de marti in Liga Campionilor la fotbal, 5-1 cu Legia Varsovia, pe stadionul ''Santiago Bernabeu'', in etapa a treia a grupelor, potrivit Agerpres.

Gareth Bale (16), Tomasz Jodlowiec (20, autogol), Marco Asensio (37), Lucas Vazquez (68) si Alvaro Morata (84) au marcat pentru madrileni, iar golul oaspetilor a fost reusit de Miroslav Radovic (22 - penalty), la meciul cu numarul 400 al Realului in cea mai importanta competitie intercluburi de pe continent.

Vedeta Cristiano Ronaldo nu a avut o zi prea buna, nereusind sa marcheze, insa a oferit doua pase de gol.

TSKA Moscova a remizat acasa cu AS Monaco, 1-1, golul rusilor fiind inscris de ivorianul Lacina Traore (34), fost jucator la CFR Cluj, dar si la AS Monaco. Echipa din Principat a egalat pe final, prin Bernardo Silva (87).

Juventus a castigat in conditii speciale, la Lyon, cu 1-0, printr-un gol semnat de columbianul Juan Cuadrado (76). Lyon ratase un penalty prin Alexandre Lacazette (35), al carui sut a fost aparat de Gianluigi Buffon. Juve juca din minutul 56 in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Mario Lemina.

FC Porto a smuls victoria la Bruges, cu 2-1, dintr-un penalty marcat in prelungiri de Andre Silva.

Sevilla a dispus cu 1-0 la Zagreb de echipa locala Dinamo, la care fundasul Alexandru Matel a fost rezerva.