CFR Cluj a produs surpriza si a invins Steaua chiar la ea 'acasa', scor, 2-1, chiar daca clujenii au evoluat in ultimul sfert de ora in 15 min.

Surpriza o reprezinta insa doar scorul pentru ca elevii lui Miriuta au stat mult mai bine tactic in teren, s-au aparat exact si au profitat de numeroasele nesincronizari din apararea ros-albastrilor reusind sa castige pe terenul Stelei dupa 68 de ani.

Golurile au fost marcate de Bud pentru CFR, atacantul reusind dubla in minutele14 si 62, iar pentru Steaua a marcat Tanase in minutul 20.

Reghecamf, antrenor Steaua: "Ii felicit pe cei de la CFR pentru victorie. Au facut un meci foarte frumos, noi nu ne-am ridicat insa la nivelul acestui joc. Nu am avut determinare, nu am avut acea rautate ca sa putem castiga duelurile unu la unu. Asta e, trebuie sa mergem mai departe. Urmeaza o perioada grea pentru noi si trebuie sa ne revenim cat mai repede. Nu am intrat pregatiti pentru a castiga acest meci. Poate unii jucatori au resimtit oboseala, dar asta nu este o scuza. Noi speram sa-i aducem la un nivel cat mai inalt pe toti jucatorii Stelei, dar pentru asta trebuie sa dam dovada si de intelegere. Acum trebuie sa uitam meciul din aceasta seara si sa castigam cu Voluntari" (News.ro)

Vasile Miriuta, antrenor CFR Cluj: "A fost un meci greu asa cum ne asteptam, pentru ca Steaua e o echipa buna. Noi am facut o partida buna astazi si putem spune ca am meritat sa castigam. Am pregatit bine meciul si am venit sa jucam la victorie. Ii felicit pe jucatori. Fara depunctare acum eram in grafic. Dar chiar si cu aceasta victorie, daca nu batem la Medias etapa viitoare nu am rezolvat nimic. Jucatorii mi-au facut un cadou frumos de ziua mea" (News.ro)