Juventus Torino, campioana Italiei, a invins-o cu 3-1 pe Sassuolo, intr-un meci din etapa a treia din Serie A. Transferat in aceasta vara pentru 95 de milioane de euro, argentinianul Gonzalo Higuain a reusit o dubla la primul sau meci ca titular in echipa lui Massimiliano Allegri. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Juventus - Sassuolo.

Argentinianul a avut nevoie de numai patru minute pentru a deschide scorul, iar in minutul 9 a majorat avantajul. Bosniacul Miralem Pjanic, aflat la meciul de debut, a marcat pentru 3-0 in minutul 28.

Antei a profitat de o greseala a lui Buffon si a redus din diferenta in minutul 32.

Inainte de confruntarea cu Sevilla din Champions League si de derby-ul din deplasare, cu marea rivala Inter, Juventus are 9 puncte din 9 posibile. Dupa trei etape, Sassuolo are trei puncte.