Echipele FC Steaua si CSM Politehnica Iasi au remizat, miercuri, scor 1-1, pe Arena Nationala, intr-o restanta contand pentru prima etapa a Ligii 1, anunta Mediafax.

Vilceanu a deschis scorul in minutul 20, iar Bole a egalat in minutul 42 cu largul concurs al portarului Nita.

1-0: Dupa o invalmaseala in careu, Vilceanu s-a trezit cu mingea la picior si a sutat puternic sub bara, faza la care Grahovac nu a avut nicio sansa.

1-1: Bole egaleaza in urma unui sut de la marginea careului, respins gresit de Nita, iar mingea s-a scurs in poarta.

FC Steaua: Nita - Vilceanu (Enceanu 46'), Tamas, Mitrea, Momcilovic - Bourceanu, Muniru - Aganovic, Boldrin, De Amorim (Mihai 89') - T. Bota (Ontel 46'). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

CSM Politehnica Iasi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frasinescu, Ciuca, Tiganasu - Bole, Mitic, Tarsa (Chelaru 89'), V. Gheorghe (Piccioni 55') - A. Cristea (Ciucur 73'). Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonase galbene: Vilceanu 39' / Bole 81', Mihalache 82', Tiganasu 86'.

Cartonas rosu: Ontel 57'

Arbitri: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca), Orbulet Mircea (Bucuresti), Marchidanu Marius Cristian (Braila); rezerva: Andrei Florin (Targu Mures).

Observatori: Dorobantu Marian (Buzau), Adrian Ionescu (Bucuresti).

Stadion: "Arena Nationala", Bucuresti.