​Marti seara au avut loc primele confruntari din mansa retur a play-off-ului Champions League. In cel mai asteptat meci al serii, AS Roma a fost invinsa de FC Porto, scor 0-3, meci in care italienii au avut si doi jucatori eliminati (De Rossi 39', Emerson 50'). FC Porto s-a calificat in grupele competitiei, scor 4-1 la general.

Ludogoret, echipa la care evolueaza Cosmin Moti, Claudiu Keseru si Andrei Prepelita, s-a calificat in grupele Champions League, dupa 2-2 (4-2 la general) cu Viktoria Plzen. Moti a fost integralist, iar Keseru a intrat pe teren in minutul 76. In minutul 90+5, Keseru a inchis tabela, cu un sut superb, la vinclu.

Ovidiu Hoban si Hapoel au castigat cu 2-0 in fata lui Celtic Glasgow, insa in tur au fost invinsi cu 5-2 si au ratat calificarea in grupe. Hoban a marcat al doilea gol al partidei, in minutul 48.