FC Voluntari a reusit supriza etapei in Liga I invingand Steaua cu 3-1 (1-0). Kone a reusit o dubla in finalul jocului (89 si 92) si a ingenunchiat echipa de "supervedete" a lui Gigi Becali.

FCSB a avut posesia si a dominat prima repriza, dar Marica sau Hamroun s-au intrecut in ratari. Contrar cursului jocului, Voluntariul a reusit deschiderea scorului prin Achim in minutul 38. Jucatorii lui Reghemcampf au reusit egalarea imediat dupa startul reprizei secunde, cand Adi Popa a profitat d eo pasa gresita a apararii adverse, a patruns in careu si a inscris.

Din acest moment Steaua nu a mai reusit lucruri notabile, chiar daca a continuat sa preseze.

Voluntariul s-a aparat exact, iar Kone a linscris pe contraatac in minutul 89, la capatul unei curse superbe de mai bine de 50 de metri, l-a driblat spectaculos pe Pintilii in propria jumatate, l-a transformat intr-un simplu jalon pe un Tamas fara vlaga, a sprintat singur spre poarta stelista si a inscris cu un sut plasat din interiorul careului.

Acelasi Kone mai inscrie o data in prelungiri si devine omul meciului cu doua goluri si o pasa de gol.

George Becali, finantator Steaua, acum doua zile: "Avem acum o echipa atat de buna incat nimeni nu ne mai poate bate, nici macar ghinionul nu ne mai poate face sa pierdem"