Adrian Mutu a debutat, miercuri, pentru ASA Targu Mures in amicalul incheiat la egalitate, scor 0-0, cu Pogon Szczecin, locul 4 in Polonia, meci disputat in cantonamentul din Antalya, scrie Mediafax.

Adrian MutuFoto: Hotnews

Mutu s-a remarcat in minutul 57, cand mingea trimisa de el in fata portii n-a fost ajunsa de Tucudean, si a fost schimbat in minutul 60 de catre Laurentiu Bus.

Claudiu Voiculet, in minutul 43, Filip Jazvic, in minutul 51, si George Tucudean, in minutul 62, au avut cele mai imporante ocazii pentru ASA, care a terminat la egalitate, fara goluri, al treilea amical al acestei ierni. Pe langa Mutu, Petre Grigoras i-a mai folosit pe Marius Constantin, Gabi Matei, Tucudean si Bus, dintre noii veniti. Muresenii au jucat cu banderole negre, in semn de doliu, pentru sora colegului argentinian Gorobsov, care a decedat astazi.

Petre Grigoras a folosit urmatoarea echipa: Stancioiu - Velayos, M. Constantin, Balic, Brandan - G. Muresan (Candrea '84), G. Matei (Romario '54) - Jazvic (R. Costa '71), Voiculet (Dedov '71), Mutu (L. Bus '60) - Tucudean (Axente '71).

ASA Targu Mures a fost invinsa, vineri, cu scorul de 1-0, de echipa Zira FK, din Azerbaidjan, in primul meci amical disputat in cadrul stagiului din Antalya. In al doilea meci, echipa antrenata de Petre Grigoras a invins, duminica, scor 3-2, campioana Iranului, Sepahan.