Echipa Espanol Barcelona, antrenata de Constantin Galca, a ratat calificarea in sferturile de finala ale Cupei Spaniei, dupa ce a fost invinsa, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), de formatia FC Barcelona, in mansa secunda a optimilor competitiei, informeaza Mediafax citand Marca.

In tur, FC Barcelona s-a impus, acasa, cu scorul de 4-1.

Miercuri, golurile invingatorilor au fost marcate de Munir, in minutele 31 si 88.

Intr-un alt meci din mansa secunda a optimilor de finala ale Cupei Spaniei, echipa Las Palmas a invins, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-0), formatia Eibar si s-a calificat in sferturile competitiei. In tur, Las Palmas s-a impus, in deplasare, tot cu scorul de 3-2. Miercuri, golurile gazdelor au fost marcate de Junca '43 autogol, Momo '60 si David Garcia '84, in timp ce pentru oaspeti au inscris Ekiza '52 si Enrich '54.

Partidele Granada - FC Valencia (in tur 0-4) si Atletico Madrid - Rayo Vallecano (in tur 1-1) se vor disputa joi.