Chiar si Louis van Gaal a fost “foarte plictisit” privind meciurile plictisitoare jucate de Manchester United in acest sezon, a admis managerul olandez.

Louis van Gaal, in perioada in care o antrena pe Manchester UnitedFoto: fifa.com

United si-a instrainat o parte a fanilor sai cu o serie de evolutii soporifice, scrie Reuters, si a fost huiduita la pauza in victoria obtinuta sambata in FA Cup impotriva Sheffield United.

Multi suporteri au parasit arena in repriza a doua, iar fostul mijlocas Paul Scholes a spus ca jucatorii si antrenorul pareau “plictisiti” in timpul meciului.

Van Gaal a admis, in declaratiile facute inaintea intalnirii din campionat cu Newcastle United ca si el considera ca unele performante ale echipei au fost anoste.

“Sunt meciuri de care ma bucur foarte mult”, a spus olandezul, dand exemplul meciului cu Chelsea, care a fost spectaculos, in ciuda faptului ca s-a terminat 0-0.

“Sunt insa si meciuri cand sunt foarte plictisit sau furios pentru ca nu dezorganizam apararea adversarilor nostri, dar acesta este fotbalul”, a declarat van Gaal.