Formatia ASA Targu Mures s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, in urma victoriei de marti seara, din deplasare, in fata echipei ACS Poli Timisoara, scor 8-7, dupa executarea loviturilor de departajare, scrie Mediafax.

Dupa primele 90 de minute si cele doua reprize de prelungiri, scorul a fost egal, 1-1. Pentru ACS Poli a marcat Elek '24, iar pentru ASA a inscris Balic '80.

In minutul 37, Hernandez a ratat o lovitura de la 11 metri acordata dupa un hent al lui Velayos.

La loviturile de departajare pentru ASA au marcat Gonzalez, Gorobsov, Velayos, Borza, Romario, Balic si Manolov.

Pentru ACS Poli au inscris Elek, Curtean, Llorente, Sarmov, Melinte si Popescu, in timp ce Artean a ratat.

ACS Poli Timisoara: Kirschstein - Belu, Scutaru, Luchin (Melinte '64), D. Popescu - Sarmov, Llorente - Barbut (O. Popescu '86), Javi Hernandez (Artean '74), Curtean - Elek. Antrenor: Florin Marin

ASA Targu Mures: Stancioiu - Golanski (Candrea '115), Ivan Gonzalez, Balic, Velayos - Gorobsov, Brandan - Hanca (Borza '73), Ramiro Costa, Romario - Axente (Manolov '62). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonase galbene: Llorente '20, Belu '48, Sarmov '65, Popescu '82 / Romario '28, Brandan '64, Gonzalez '87, Balic '105, Golanski '113, Gorobsov '117

Cartonas rosu: Brandan '90+3

Meciul a fost arbitrat de o brigada formata din Cristian Balaj (central), Mircea Orbulet, Aurel Onita (asistenti) si Florin Ovidiu Mazilu (rezerva). Observatorii partidei au fost George Ionescu si Octavian Goga.