Echipa Dinamo Bucuresti a terminat la egalitate, joi, pe teren propriu, scor 0-0, cu formatia CSMS Iasi, in ultimul meci al etapei a XX-a a Ligii I, in care arbitrul Iulian Calin a intrerupt partida pentru zece minute in prima repriza din cauza scandarilor xenofobe ale suporterilor dinamovisti, potrivit Mediafax. Astra a reusit doar un rezultat de egalitate acasa cu FC Voluntari, scor 1-1, si rateaza sansa de a-si mari avansul in fruntea clasamentului.

Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, S. Filip - Anton, Vojnovici (Gnohere '52) - C. Matei (Shalaj '54), Rotariu, Palici - Essombe (Serban '68). Antrenor: Mircea Rednic.

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Ciuca, Tiganasu - Cretu, Mitici - Bole, V. Gheorghe (Grigorie '35), Onduku (Piccioni '58) - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonase galbene: S. Filip '66, Anton '79, Gnohere '87 / Cretu '43, Grahovac '45+2, Ciuca '89.

Arbitri: Iulian Calin (central) - Daniel Mitruti, Imre Bucsi (asistenti) - Marian Balaci (rezerva).

Observatori: Ioan Onicas, Romulus Chihaia.

La partida din Soseaua Stefan cel Mare au asistat aproximativ 1.500 de spectatori.

Arbitrul Iulian Calin a intrerupt in minutul 33 meciul Dinamo Bucuresti - CSMS Iasi, din etapa a XX-a a Ligii I, din cauza scandarilor xenofobe ale suporterilor dinamovisti si a trimis jucatorii la vestiare.

Cu putin timp inainte, arbitrul Iulian Calin a mers la marginea terenului si le-a cerut gazdelor sa faca un anunt la megafoane pentru ca suporterii sa inceteze cu scandarile xenofobe. Scandarile au continuat, astfel ca arbitrul a decis intreruperea partidei.

Dupa ce arbitrul a trimis jucatorii la vestiare, antrenorul dinamovist Mircea Rednic si capitanul Cosmin Matei au mers in dreptul peluzei dinamoviste si le-au cerut fanilor sa inceteze.

Meciul a fost reluat dupa zece minute.

Imediat dupa reluarea meciului suporterii dinamovisti de Peluza Catalin Hildan si cei de la Peluza Sud au parasit stadionul.