Pandurii Targu Jiu a castigat in deplasarea pe terenul celor de la CFR Cluj, scor 2-1, si echipa lui Edi Iordanescu urca pe locul doi al clasamentului avand 39 de puncte, cu doar un punct in spatele liderului Astra.

Pandurii au deschis scorul in minutul 12 prin Sapunaru care a marcat cu un sut superb la vinclu de la circa 30 de metri. Hora a majorat scorul pe contraatac in minutul 70, iar Jakolis a redus din diferenta pentru clujeni in minutul 75.

Rezultate inregistrate in partidele disputate, marti, in etapa a XX-a a Ligii I, programul celorlalte meciuri si clasamentul competitiei (Mediafax):