VIDEO Verdictul medicilor dupa ce Lionel Messi s-a accidentat in meciul cu Las Palmas: Ruptura a ligamentului colateral - Pauza de 7-8 saptamani

Sâmbătă, 26 septembrie 2015, 19:33 Sport | Fotbal

Lionel Messi, accidentat in meciul cu Las Palmas
Barcelona a castigat partida cu Las Palmas din Primera Division (etapa a sasea), scor 2-1, dar l-a pierdut pe cel mai bun jucator al sau. Lionel Messi s-a accidentat, sambata, pe Camp Nou, iar verdictul medicilor este unul dur: ruptura a ligamentului colateral de la genunchiul stang - perioada estimata de pauza: 7-8 saptamani. In aceste conditii, argentinianul ar putea rata El Clasico de pe "Santiago Bernabeu" cu Real Madrid.

In minutul 10 al partidei dintre Barcelona si Las Palmas (2-1), Lionel Messi s-a accidentat, argentinianul fiind inlocuit si dus imediat la spital. In urma unor investigatii amanuntite, medicii au dat verdictul: Lionel Messi va lipsi intre 7 si 8 saptamani.

Messi ar putea rata El Clasico de pe 21 noiembrie, de pe "Santiago Bernabeu", dupa cum informeaza AS.com.

Suarez (25', 54') a inscris pentru Barca, in timp ce Viera a inchis tabela in minutul 88.

Dupa sase etape disputate din Primera Division, Barcelona are 15 puncte (5 victorii si o infrangere: 1-4 cu Celta Vigo, etapa trecuta).

Vezi aici momentul in care Lionel Messi s-a accidentat:

Vezi aici rezumatul partidei FC Barcelona vs Las Palmas:

3609 vizualizari

Adica faultat (Duminică, 27 septembrie 2015, 12:17)

Radu [anonim]

Explicatia din articol este eronata, cu sau fara intentie. Lionel Messi nu s-a accidentat ci a fost faultat extrem de dur. De ce arbitrul nu a intervenit imediat este o intrebare pentru liga spaniola. Adevarul este ca Messi este foarte des faultat iar arbitrii nu intervin energic.