CSMS Iasi, liderul campionatului, a fost invinsa, marti, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de formatia FC Botosani, in primul meci al etapei a VI-a a Ligii I. CFR Cluj a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Petrolul Ploiesti, anunta Mediafax.

Unicul gol al intalnirii CFR Cluj - Petrolul Ploiesti a fost marcat de Cristian, in minutul 76, cu un sut din intoarcere de la 10 metri, dupa o balbaiala a portarul Peterson Pecanha.

CFR Cluj: Marc - Tiago Lopes, Larie, Tinc, Camora - Petrucci, A. Muresan - Jakolis (Dani '86), Voiculet, Goncalves (Paun '58) - Beleck (Cristian '71). Antrenor: Francisc Dican.

Petrolul Ploiesti: Pecanha - Beta, Benga, Tudose, Porret - Bucsa, Marinescu (Zoubir '57) - Nepomuceno (Voinea '73), Ropotan, Farina (Miliceanu '80) - Moussa. Antrenor: Tibor Selymes.

Vasvari a marcat in minutul 83 al meciului FC Botosani - CSMS Iasi, dintr-un penalti acordat de arbitrul Adrian Cojocaru pentru un hent in careu comis de Voicu.

FC Botosani: Iliev - Patache, Ngadeu (Vasvari '46), Plamada, Acsinte - R. Costin, Cabrera, Cucu - Brata, Neziri (M. Roman '46), Martinus (Dimitrov '75). Antrenor: Leo Grozavu.

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu (L. Ganea '87), Mihalache, Frasinescu, Tiganasu - Mitici, Enescu (Ciuca '78) - Nuno Viveiros, Grigorie (V. Gheorghe '66), Bole - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.